Як позбутися від стану перетренованості

Як позбутися від стану перетренованості

Багато професійні бодібілдери і спортсмени-аматори стикаються з проблемою перетренованості, але не завжди можуть вчасно діагностувати цю проблему у себе.
Перетренованість виникає у випадках, коли тіло не встигає відпочити і відновитися між навантаженнями. Ігноруючи біль під час тренувань і після них, спортсмен знижує свій імунітет до можливого мінімуму.
Очевидною ознакою перетренованості є зниження активності, а також дискомфортні відчуття для всього організму. Крім того часто пропадає апетит, порушується сон і посилюється серцебиття. Ця апатія часто призводить до того, що у спортсменів пропадає бажання займатися і вдосконалюватися.
Необхідно вчасно припинити перші симптоми спортивного захворювання, щоб надалі не опустити руки.
- Замінити звичну тренування на спрощену. Збільшити час відпочинку між вправами. Знизити кількість підходів. Дати можливість м'язам розслабитися.
- Відновити режим дня. Подбати про міцний і здоровий сон. Переглянути свій раціон харчування, навіть побалувати себе смачним протеїновим батончиком. Але краще всього збільшити кількість калорій у своїй їжі - додати складних вуглеводів, білків і калію. Як варіант, робити часті перекуси, що складаються з сухофруктів, грибів, горіхів та бананів.
- Якщо тіло вимагає більше відпочинку, то можна зробити паузу в тренуваннях на тиждень, щоб повернутися до занять з великим інтересом і хорошим запасом енергії. Після перерви не варто відразу навантажувати себе, повертаючись до звичного темпу. Почати можна з малого і поступово збільшувати кількість підходів або вага.
Процес адаптації після лікування перетренованості може зайняти чимало часу, тому краще проводити профілактику такої недуги.
Для цього необхідно прислухатися до свого організму частіше. Також допоможе контрастний душ, грамотний раціон харчування, масаж і проведення часу на свіжому повітрі. Варто іноді консультуватися у фахівців: просити допомоги у тренера в розподілі навантажень, складанні раціону харчування та режиму дня.