Як попередити виникнення бронхіальної астми в дитячому віці

Як попередити виникнення бронхіальної астми в дитячому віці

Бронхіальною астмою прийнято називати переважно хронічне захворювання з алергічною основою, обумовлене запаленням нижніх дихальних шляхів і звуженням просвіту бронхів, що супроводжується утрудненим диханням, задишкою, болісним кашлем та болем у грудях.

Цього недугу схильні люди різного віку, а найбільш вразливою вважається дитяча категорія, де згідно зі статистикою 50 % всіх хворих БА, припадає на дітей до 2 років.

Хороша профілактика бронхіальної астми полягає в оточенні дитини сприятливими умовами життя. Це:

• виключення подразнюючих факторів (тютюновий дим, отруйні пари від хімічних речовин, проживання в промисловій зоні)
• тривалі прогулянки на свіжому повітрі
• створення позитивної емоційної атмосфери
• своєчасне виявлення алергічних висипань
• ретельне провітрювання і часта прибирання приміщення
• якщо в родині присутні люди з алергічними захворюваннями, слід, по можливості, виключити заклад домашніх тварин і предметів, добре утримують пил (м'які іграшки, килими і т. д.)

Також, є певний ряд факторів, спрямованих на попередження розвитку цієї хвороби. Пов'язано це в першу чергу з початку появи харчових алергій, вірусних інфекцій, алергічного риніту, діатезу і т. д. Наприклад, малюки, які страждають атопічним дерматитом, найбільш схильні до виникнення БА. Тому, до появи легеневої форми, необхідно проконсультуватися з лікарем алергологом і здати відповідні алергопроби, щоб виявити винуватця дитячого нещастя. Якщо ваша дитина часто хворіє респіраторними захворюваннями (більше 4 разів у рік), слід також надати цьому значення і зробити необхідні аналізи.

При появі перших ознак, які полягають у скруті дихання на видиху, хрипів, відчуття тяжкості і болю в грудній клітки при вдиху, деякого ціанозу губ і кінчиків пальчиків, необхідно, як можна швидше звернутися до фахівця і слідувати його рекомендаціям. При своєчасній постановці діагнозу і ранньому лікуванні, є можливість сподіватися на сприятливий стійку ремісію без гострих загострень і переходу в більш важку стадію.