Як перевірити кишечник

Як перевірити кишечник

Турбуватися про здоров'я необхідно незалежно від своїх внутрішніх відчуттів, адже часто дискомфорт проявляється через величезний відрізок часу після появи проблеми. Почалися болі в кишечнику і труднощі з травленням можуть свідчити про серйозні порушення в організмі. Навіть здоровій людині слід час від часу навідуватися до фахівців.

Насамперед необхідно звернутися за консультацією до гастроентеролога і проктолога, які з допомогою проведення пальпації зможуть підтвердити або спростувати підозри на захворювання.

Найбільш точним і поширеним видом діагностики захворювань кишечника у сучасній медицині є процедура із застосуванням зонда. Зонд - спеціальний пристрій, призначений для виявлення більшості захворювань: коліт, поліпи, онкології і інші недуги. Процедура полягає в тому, що зонд вводитися в кишечник пацієнта, після чого лікар на моніторі бачить стан слизових. Ця маніпуляція має і протипоказання, які виключають такий спосіб обстеження: погана згортання крові, інфекції, гострі захворювання, а також порушення роботи серця і легенів.

Колоноскопія передбачає поява хворобливих відчуттів, тому необхідно точно виконати всі рекомендації спеціаліста, тим самим знизити рівень дискомфорту. Підготовка до процедури не займає багато зусиль і часу, а сама маніпуляція тривати до двадцяти хвилин. У процесі огляду лікар може просити пацієнта змінити позу, щоб точніше продіагностувати стан. Після проведення колоноскопії може з'явитися здуття живота, позбутися якого можна за допомогою дієти.

Ще більш точним видом діагностики є проведення ректороманоскопії. Ця процедура дозволяє діагностувати більш серйозні захворювання, такі як рак і ентероколіт. За допомогою такої маніпуляції можна досліджувати не лише товстий кишечник, але і пряму кишку.

Існує ще один метод обстеження - іригоскопія. Ця процедура здійснюється за допомогою рентгеноборудования, дозволяє виявити наявність поліпів, свищів і наростів у пацієнта.

Одним з найбільш мобільних видів обстеження є УЗД, яке займає близько п'ятнадцяти хвилин, але вимагає більш ретельної підготовки: прийом активованого вугілля за тиждень до призначеної процедури, дотримання дієти
Також можна провести дослідження крові на визначення кількості еритроцитів і гемоглобіну.
Для виявлення підозри на рак кишечника варто звернутися до лабораторним дослідженням калу на наявність прихованої крові.